نکات مرتبط با Listening در آزمون آیلتس

سه‌شنبه 30 شهریور 1395 ساعت 14:05

چگونه می توان برای شرکت در آزمون آیلتس آمادگی لازم را کسب کرد؟

چگونه می توان در هنگام برگزاری این ازمون بهترین عملکرد را داشت؟

چگونه می توانیم سریع و صریح به زبان انگلیسی صحبت کنیم؟

یکی از رموز خوب صحبت کردن، خوب گوش دادن است. شما باید بتوانید به خوبی آنچه را که می شنوید متوجه شوید تا بتوانید به سوالات بعدی پاسخ بدهید، حال این سوالات کتبی باشند و یا اینکه بخواهید به پرسشی پاسخ گفتاری بدهید؛ در هر دو صورت لازم است تا ابتدا درست بشنوید. آزمون آیلتس دارای بخش Listening است که در ابتدای پروسه این آزمون برگزار می شود. شما بیست دقیقه به فایل صوتی گوش می دهید و ده دقیقه وقت دارید تا به سوالات پاسخ دهید. با توجه به اینکه مدت زمان گوش دادن دو برابر مدت تعیین شده برای پاسخ دادن است، پس توجه داشته باشید که خوب شنیدن تا چه حد در موفقیت شما تاثیر دارد.

مهارت های لازم برای بخش لیسنینگ ازمون ایلتس

 

1-  یادداشت برداری ( همزمان می شنوید، درک می کنید و یادداشت می کنید)

2-  تسلط به لهجه های مختلف انگلیسی، آمریکایی و استرالیایی

3- داشتن تمرینات لازم قبل از آزمون آیلتس (در بازه های زمانی طولانی مدت از طریق گوش دادن به موزیک، فایل های صوتی، فیلم و سایر...)

4-  کسب مهارت بر نحوه اسپل یا نوشتن کلمات( تا حد امکان در پاسخگویی به سوالات اشکال گرامری یا املای نداشته باشید)

5- در خواندن صورت سوال دقت کنید.

6- در آزمون آیلتس، قبل از اینکه فایل صوتی را برایتان پخش کنید، نگاهی به صورت سوالات بیندازید تا بدانید که باید در هنگام گوش دادن به دنبال چه جواب هایی باشید.

7- چون وقت بسیار کم است و سرعت عمل شما تاثیر مهمی در توانایی پاسخگویی تان به سوالات Listening IELTSدارد، سعی کنید که در هنگام یادداشت برداری مرتب بنویسید تا بعدا گمراه نشوید.

شما عزیزان می توانید جهت دوره ها و کلاس های تدریس خصوصی آیلتس تضمینی و همچنین تدریس خصوصی تافل تضمینی با موسسه زبان آموزان پیشرو تماس حاصل نمایید

برچسب‌ها: آزمون آیلتس
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.